Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Новини

Засідання науково-методичної комісії ІОК НААН (2 червня 2023 р.)

 

2 червня 2023 р. відбулось засідання науково-методичної комісії ІОК НААН. Було проведено огляд наукових дослідів лабораторії селекції льону та лабораторії селекції гірчиці, обговорені і розглянуті досліди з виконання проектів наукових досліджень:

18.00.00.01.Ф Встановлення особливостей успадкування морфологічних та фізіолого-біохімічних ознак на мінливість генетичного матеріалу льону;

18.00.00.03.Ф Встановлення особливостей успадкування морфо-фізіологічних та господарсько-цінних ознак гірчиці, виділення генетичних джерел для створення сучасних сортів;

У селекції льону спостерігали зразки льону різного еколого-географічного походження, колекційні зразки та мутантні форми. Відвідали розсадник вихідного матеріалу, розсадник гібридного випробування та розсадники 1–2 років випробування, на яких спостерігали розщеплення за багатьма ознаками, велике різноманіття ознак. Обнадійливими для подальшої селекції є зразки отримані з залученням диких однорічних видів льону. В них відбирається перспективний матеріал для майбутніх сортів з багатостебловістю.

На дослідних ділянках лабораторії гірчиці ярої спостерігали велику кількість різноманітних зразків у розсаднику F1, у розсаднику F2, у колекційному розсаднику та у розсаднику конкурсного сортовипробування.

Усіх членів комісії вразили салатні зразки гірчиці та різноманіття морфологічних ознак в представлених зразках гірчіци ярої.

Досліди з усіх завдань закладено у повному обсязі, що дозволить отримати достовірні результати.