Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Новини

Засідання науково-методичної комісії (3 травня 2023 )

 

3 травня 2023 в Інституті олійних культур Національної академії аграрних наук України відбулось засідання науково-методичної комісії з питань виконання наукових досліджень з селекції озимого ріпаку та гірчиці. Присутні провели огляд дослідних ділянок, керівники наукових підрозділів розповіли про етапи виконаних робіт згідно з тематикою наукових досліджень.

Селекційні досліди озимого ріпаку спрямовані на створення вітчизняних гібридів. Члени комісії наочно спостерігали розвиток материнських та батьківських ліній, нових перспективних гібридів ріпаку озимого. Під груповими ізоляторами науковці отримують нові експериментальні гібриди озимого ріпаку для порівняльного випробування в польових умовах. На сьогодні активно проводяться заплановані схрещування.

Селекція озимої гірчиці спрямована на створення сортів озимої гірчиці з залученням гірчично-ріпакових гібридів. На дослідних ділянках було оглянуто зразки озимої гірчиці та лінії гірчично-ріпакових гібридів.

 Комісією відмічено добрий стан та морфологічний розвиток рослин озимих культур. Досліди закладені у повному обсязі, всі заплановані на цей час дослідження виконані, що по завершенню науково-дослідних робіт дозволить отримати достовірні результати.

Члени методичної комісії розглянули заявки на виконання наукових/науково-технічних проєктів, підготовлених науковцями Інституту для подачі на конкурс про виконання прикладних наукових досліджень на 2024-2025 роки на замовлення НААН.