Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Новини

КРУГЛИЙ СТІЛ «Фактори впливу на якість насіння великоплідного соняшнику» (23 червня 2022 р.)

 

23 червня 2022 р. за участю співробітників ІОК НААН і ТОВ «СНЕК ПРОДАКШН» відбувся круглий стіл «Фактори впливу на якість насіння великоплідного соняшнику».

Для виробників важливою є якість великоплідного насіння. Для використання насіння при пакетуванні дуже необхідно досягнення не тільки оптимальних розмірів насіння, а й оптимальної щільності лушпиння з достатньо помірним його обрушенням. Вже не одноразово виявляється проблема, що насіння вирощене з одного й того ж посівного матеріалу має різну щільність лушпиння та його відсоток відносно всієї насінини. Ці факти свідчать про вплив умов вирощування. Тому в Інституті олійних культур було закладено дослід з вивчення параметрів лушпиння в різних умовах зволоження та забезпечення основними мінеральними речовинами.

Зустріч почалася з демонстрації польових досліджень. Рослини розвиваються досить добре, хоча умови зволоження саме на дослідних полях поки що дуже посушливі у цьому році. Спостерігаються досить глибокі тріщини у землі, а дощ який у місті вкотре пролився у вигляді зливи на полі лише зробив невеличку росу. Після цього за круглим столом обговорили питання можливостей варіантів досліду, та особливості вирощування саме кондитерських сортів соняшнику. Були намічені напрями і варіанти подальшого співробітництва.