Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Новини

Круглий стіл «Гострий кут вирощування соняшнику» (15.07.2021 р.)

 

За круглим столом Інституту олійних культур Національної академії аграрних наук України 15.07.2021 року пройшла зустріч на тему: «Гострий кут вирощування соняшнику». У роботі круглого столу взяли участь представники ТОВ «БАСФ»:  зав. відділу наукових досліджень по Україні та Молдові Чоловський С. А., науковий співробітник ТОВ «БАСФ»  Матковська М. О.  та науковці ІОК НААН.

Під час зустрічі за круглим столом були розглянуті питання щодо збільшення площі ґрунтів уражених вовчком соняшниковим в Україні, необхідності дотримання сівозміни при вирощуванні соняшника з метою обмеження розповсюдження паразиту, захисту посівів соняшника від вовчку. Обговорювалися методи боротьби зі шкідниками та збудниками хвороб: агротехнічний, хімічний, біологічний. Відмічено, що основний превентивний  напрям боротьби зі шкідниками та хворобами – використання  насіння гібридів і сортів соняшнику, які створені в зоні вирощування  і мають стійкість до місцевих популяцій патогенів.

Учасники круглого столу відвідали штучний інфекційний полігон ІОК НААН де ознайомились зі ступенем ураження селекційного матеріалу соняшника вовчком та іншими патогенами.

У результаті обговорення було визначено необхідність проведення моніторингу сучасного стану посівних площ соняшнику в різних регіонах його вирощування та необхідність проведення подальшої спільної наукової співпраці й обміну науковою інформацією.