Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Новини

Расовий склад популяції несправжньої борошнистої роси на території Півдня України (23.06.2021 р.)

 

За КРУГЛИМ СТОЛОМ Інституту олійних культур Національної академії аграрних наук України 23.06.2021 року в пройшла зустріч на тему: «Расовий склад популяції несправжньої борошнистої роси на території  Півдня України». У роботі круглого столу взяли участь представники ТОВ «ГЕНЕЗИС СІДЗ» і ТОВ «ДЖИН ЕНД СІДЗ» та науковці ІОК НААН – керівники відділу техніко-технологічного забезпечення насінництва, лабораторії селекції міжлінійних гібридів соняшнику, лабораторії селекції та генетики і сектору імунітету та захисту рослин.

Під час зустрічі за круглим столом були розглянуті питання необхідності дотримання сівозміни при вирощуванні соняшнику з метою обмеження розповсюдження хвороби, розвитку несправжньої борошнистої роси у першій половині вегетації за кліматичних умов 2021 року, процес утворення нових рас несправжньої борошнистої роси та їх різноманіття, інші питання пов’язані із захистом соняшнику від облігатних хвороб.

Учасники круглого столу відвідали штучний інфекційний полігон ІОК НААН, де ознайомились зі ступенем ураження селекційного матеріалу соняшника різними штамами   несправжньої борошнистої роси, із сучасним станом посівів селекційного матеріалу у селекційній сівозміні лабораторії селекції міжлінійних гібридів соняшнику. 

У результаті обговорення було визначено необхідність проведення моніторингу сучасного стану агроценозів соняшнику в різних регіонах його вирощування та необхідність проведення подальшої наукової співпраці й обміну науковою інформацією.