Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Конференції, семінари, Дні поля

Фестиваль льону (26 серпня 2017 р)

Представники Інституту олійних культур НААН  взяли участь у третьому міжнародному фестивалі льону, який проходив 26 серпня 2017 року в селі Стремигород Коростенського району Житомирської області.

У рамках заходу було проведено дискусійну панель під головуванням Шкурко Миколи Пантелійовича – голови громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України».

В.о. заступника директора з наукової роботи Ведмедєва Катерина Владиславівна підготувала доповідь про стан селекції і насінництва льону олійного та перспективи вирощування сортів селекції Інституту олійних культур НААН. Результатом багаторічної роботи науковців Інституту є занесені до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні на 2016 р. 8 сортів льону олійного. На сьогодні у державному сортовипробуванні знаходяться 4 сорти льону олійного. Сортами льону олійного селекції Інституту олійних культур НААН щорічно в Україні засівається близько 76 % посівних площ. При цьому співвідношення сортів льону олійного селекції Інституту олійних культур до сортів інших установ складає 50 %. Робота з селекції льону олійного проводиться за наступними напрямами: створення сортів технічного напряму з підвищеним (більше 65 %) вмістом ліноленової кислоти, харчового напряму зі зниженим (менше 40 %) вмістом ліноленової кислоти й підвищеним (більше 40 %) вмістом комплексу лінолевої та олеїнової кислот та медичного напряму. Також створення сортів з більш високою пластичністю і стійкістю як проти окремих збудників, так і проти комплексу захворювань можливе з використанням міжвидової гібридизації. Залучення диких видів, що відрізняються значною різноманітністю багатьох ознак, через міжвидову гібридизацію – досить актуальний напрямок селекційної роботи. Перспективи розвитку льонарства в Україні значною мірою залежать від організації системи насінництва, яка має передбачати організоване поширення високопродуктивних сортів льону з високими якісними властивостями та забезпечення господарств посівним матеріалом, який гарантує високу врожайність в агрокліматичних умовах конкретного господарства.

В результаті засідання було підписано звернення щодо позачергового включення до розгляду Законопроекту №4737 «Про внесення змін до Закону України «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур»  щодо скасування вивізного (експортного) мита на насіння льону, подрібненого або не подрібненого, та рижію, ініційоване громадською спілкою «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України».