Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Конференції, семінари, Дні поля

Золоте гроно України 2017 (22-23 серпня 2017 р)

 

Виставка-конференція «Золоте гроно України 2017» проходила 22-23 серпня у Запоріжжі. У заході взяли участь близько 800 власників особистих селянських господарств, фермерських господарств, наукових закладів із «виноградної зони» України Запорізької, Херсонської, Одеської, Миколаївської і Дніпровської областей, що свідчить про величезний інтерес до вирощування сонячної ягоди. Варто наголосити, що виноградна виставка у Запоріжжі повністю перевертає уявлення про потенціал галузі, яка здатна наповнити український ринок недорогою і високоякісною продукцією

На конференції обговорювалися питання новітніх технологій вирощування та сортовипробування, основних принципів живлення та захисту, сертифікації та переробки винограду та проведений мастер-клас по щепленню винограду.

Сектором виноградарства ІОК НААН були представлені зразки столових та технічних сортів винограду. Науковці сектору виноградарства взяли участь в роботі професійного журі та в сесії з доповіддю на тему: «Перспективний напрямок розвитку виноградарства в агрокліматичних умовах Запорізької області» доповідач Ласкавий Володимир Миколайович.

В результаті обговорень учасники конференції прийшли до висновку про необхідність співпраці науковців виноградарів з виробниками. Для успішного розвитку столового виноградарства необхідно закладати виноградники високоврожайними, якісними сортами, адаптованими до агрокліматичних умов регіону, а також фінансова підтримка як держави так і приватних інвесторів. організаторами конференції.

Сектор виноградарства ІОК НААН нагороджений кубком «Глядацьких вподобань» за зразки столових сортів винограду та дипломом за активну участь у форумі «Золоте гроно України2017»