
Засідання науково-методичної комісії ІОК НААН (14.05.2025 р.)
14 травня 2025 р. відбулось засідання науково-методичної комісії ІОК НААНз метою перевірки науково-методичного рівня досліджень, які проводяться згідно завдань ПНД. Члени комісії оглянули наукові досліди лабораторії селекції гірчиці, сектору селекції гібридів та сортів ріпаку, відділу генетики та біотехнології. Керівники наукових підрозділів розповіли про етапи виконаних робіт за тематикою наукових досліджень.
Селекційні досліди озимого ріпаку за завданням 18.00.00.02.Ф «Визначення особливостей успадкування морфологічних та біохімічних ознак ріпаку озимого та створення цінного генетичного матеріалу з підвищеним рівнем адаптивності до умов Південного Степу України», спрямовані на створення вітчизняних гібридів. Присутні провели огляд дослідних ділянок на яких наочно спостерігали материнські та батьківські лінії, зразки перспективних гібридів ріпаку озимого. Експериментальні гібриди озимого ріпаку для порівняльного випробування в польових умовах розміщені під груповими ізоляторами. Проведені усі заплановані схрещування.
Керівником сектору селекція гірчиці було представлено біля 200 ділянок зразків озимої гірчиці та ліній гірчично-ріпакових гібридів. На дослідних ділянках гірчиці ярої спостерігали велику кількість різноманітних зразків у розсаднику F1, у розсаднику F2, у колекційному розсаднику та у розсаднику конкурсного сортовипробування. Усіх членів комісії вразили салатні зразки гірчиці та різноманіття морфологічних ознак у представлених зразках гірчиці ярої.
Присутні відмітили добрий стан та морфологічний розвиток рослин озимих культур. Досліди закладені у повному обсязі, всі заплановані на цей час дослідження виконані, що по завершенню науково-дослідних робіт дозволить отримати достовірні результати.
Завідувачем відділу генетики та біотехнології за завданням 14.00.03.01.Ф Розроблення технології клітинної селекції льону олійного на стійкість до стресових чинників, представлені практичні результати застосування мутагенного чинника в культурі калусних культур льону олійного. Продемонстровано результати розробки нового способу отримання мутантів та результати добору на солестійкість калусів льону олійного.
Методична комісія затвердила представлені результати наукових досліджень у повному обсязі.